KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14072058
nr 1407 2058
Beda Seth
(1874-1965), Sverige
Blomsterstilleben. Signerad B Seth, daterad -58. Motivet: 53x43 cm, yttermått inklusive ram: 69x59 cm, akvarell
Beda Seth, svensk bildkonstnär född 1874 i Göteborg, död i Göteborg 1965 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 juli 2021
kl 18:33:54
28/6 11:58:48
Beda Seth
Läs mer om Beda Seth